0
Nie masz produktów w koszyku.

0

Sklep z materiałami wykończenia wnętrz | Infolinia: 727-011-707

Goldgreen

7 produkt(ów)

Siatka  Lista 

7 produkt(ów)

Siatka  Lista 

GOLDGREEN - INSPIRACJA STYLEM ETNO


Kolejnej odsłonie płytek w formacie 30 x 75 cm towarzyszy fascynacja modą, wschodnim rzemiosłem i egzotyczną kulturą. Tubądzin proponuje kolekcję w stylu etno, w której kolorystyka oraz geometryczne, ornamentalne dekoracje stanowią spójną całość, dając świeże spojrzenie na unikatowe wzornictwo i kunszt ręcznego zdobienia orientalnych materiałów i tkanin. W kolekcji Goldgreen znajdziemy nawiązania do starożytnej techniki barwienia tkanin – batiku. Wywodzi się ona z Indonezji i polega na malowaniu materiału woskiem, a następnie farbowaniu tkaniny, co daje efekt wielobarwnej, oryginalnej dekoracji. Oprócz bogactwa wzorów i kolorów batik jest też doskonałym przykładem harmonii i cierpliwości. Technika ta wymaga bowiem wielu godzin rzemieślniczej pracy, od dokładnego zaplanowania skomplikowanego wzoru do ręcznego jego odwzorowania na materiale. W kolekcji Goldgreen inspiracja indonezyjską kulturą widoczna jest w dekoracjach ściennych – zróżnicowana kolorystyka wzorów przypomina piękną orientalną tkaninę, łącząc dalekowschodnią tradycję z nowoczesnym rozumieniem ornamentyki.

Rzemiosło było inspiracją dla całej kolekcji. Uzupełnieniem ekspresyjnych, wielokolorowych motywów roślinnych, widocznych na dekoracjach ściennych Goldgreen A i B, są płytki o delikatnie wypukłej i połyskującej teksturze, z ornamentalnymi zdobieniami i eleganckim, metalicznym blaskiem – Goldgreen mono. Przywodzą one na myśl ręcznie i misternie zdobioną biżuterię. W projekcie znalazło się jednak miejsce na pewną dozę nieregularności, która stanowi wyznacznik wyjątkowości kolekcji. Motyw trójkąta, który dominuje w dekoracjach sprawia, że etniczne ozdoby nabierają dynamiki i stają się bardziej wyraziste. Wszystkie płytki dekoracyjne z kolekcji Goldgreen mają wymiary 298 x 748 mm i wykończone są w macie i połysku. Bazą kolekcji są natomiast dwie podstawowe płytki ścienne w kolorach ziemi, z subtelnymi smugami rdzy i metalicznymi aplikacjami, które swoją estetyką nawiązują do czystego piękna natury. Znajdziemy tu lekko połyskującą i jasną Goldgreen beige, oraz wykończoną w macie Goldgreen green, w chłodnej zieleni i z organicznymi przetarciami – obie o wymiarach 298 x 748 mm i grubości 10 mm. Wszystkie płytki z kolekcji są rektyfikowane.

Kolekcja Goldgreen z powodzeniem sprawdzi się we wnętrzach w stylu boho i etno, oraz przestrzeniach, w których główny nacisk chcemy postawić na nieoczywiste akcenty kolorystyczne i motywy związane z egzotycznymi podróżami. Naturalne dodatki, takie jak drewniane lub wyplatane meble, czy ceramiczne, surowe formy, będą łagodnym uzupełnieniem aranżacji i jednocześnie podkreślą jej pierwotnie ludowy i oryginalny charakter.