0
Nie masz produktów w koszyku.

0

Sklep z materiałami wykończenia wnętrz | Infolinia: 727-011-707

Kamień naturalny

9 produkt(ów)

Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

Siatka  Lista 

Kamień naturalny Stones doskonale nadaje się do wykończenia ścian w pomieszczeniach jak również elewacji zewnętrznych budynków czy ogrodzeń. Jego kolorystyka to powrót do natury, a zróżnicowana struktura zapewnia trójwymiarowość powierzchni na których został zastosowany. Kamień naturalny Stones to nowoczesność przy jednoczesnym hołdowaniu przyrodzie.

 


Instrukcja montażu:

Płytki z kamienia naturalnego przeznaczone są do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Różnice w wymiarach i kolorach wynikają z naturalnego charakteru produktu. Produkt należy sprawdzić przed położeniem.

Montaż należy wykonywać w temperaturze otoczenia nie niższej niż 5o C i nie wyższej niż 25o C. Nie należy montować płytek przy zbyt dużym wietrze, podczas deszczu i przy zbyt silnym nasłonecznieniu klejonej powierzchni. Powierzchnia musi być równa, sucha i czysta. Klejoną powierzchnię należy zagruntować, aby zapewnić dobrą przyczepność kleju.

Płytki należy mocować wyłącznie przy zastosowaniu  kleju elastycznego mrozoodpornego i odpornego na wilgoć – przeznaczonego do montażu kamienia naturalnego. Płytki o  jasnym kolorze wymagają użycia białego kleju elastycznego. Klej należy nanosić zarówno na powierzchnię  ściany jak i płytkę.  Płytki należy montować  „na styk”, nie pozostawiając miejsca na fugę.

Montaż rozpoczynamy od dolnego rzędu, pozostawiając odpowiednią odległość między podłożem, aby zapobiec przenikaniu wody do płytek.  Po dobrym związaniu kleju w pierwszym rzędzie płytek, można przystąpić do montażu kolejnych warstw. Zapobiegniemy w ten sposób przesuwaniu się płytek w dół. Po zakończeniu prac montażowych, wyklejoną powierzchnię należy zaimpregnować produktami konserwującymi, przeznaczonymi do impregnacji kamienia naturalnego (szczegółowa instrukcja na opakowaniu impregnatu).

Zastrzeżenia dotyczące naturalnych cech kamienia naturalnego (tj. różnic w zabarwieniu, strukturze oraz mogących wystąpić z czasem naturalnych osadów/przebarwień)  nie stanowią  podstawy do zgłoszenia reklamacji. Wszelkie prace związane z montażem płytek należy wykonywać zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.

Producent nie ponosi odpowiedzialności za wady i uszkodzenia wynikające z nieprawidłowego montażu płytek. Reklamacje dotyczące rozmiarów i kolorów po montażu nie są uwzględniane.